Kosmetika, kurią gali valgyti

Lūpų balzamas vaikam

Nuostabiai balta ir šalta žiema, labai jautriai  veikia mano vaikų lūpas, kurie aišku jas lauke nuolatos apsilaižinėja, jos suskirsta, arba kaip Vincui net susiformuoja tokios žaizdelės po lūpomis. Tai mamai teko pasirūpinti ta problema, ir padariau jiem pieštukinius lūpų balzamus.

kosmetik

Ir kadangi tai lūpų balzamas, kurias jie nuolatos lauke būdami laižo jis turi būti valgomas. Tai sudėtis jo itin paprasta – lajus ir medus, Martynas sakė: mmm skanu. Lajus yra dovana odai tiek vartojant išoriškai, tiek į vidų. Žinoma, lajus tik iš žole ir šienu (ne šienainiu) maitintų galvijų. Ir tokį lajų naudoju ne tik vaikų lūpų balzamui, bet ir kremui, sviestui, muilam.

kosmetik
Lajaus kremas ir sviestas: ta pati sudėtis, tik kremas plaktas, o sviestas ne.

Nuostabusis karvių lajus

Žole maitintų galvijų lajus yra giliai drėkinantis. Tai taip pat padeda išvengti odos drėgmės praradimo. Jis gerai susigeria ir nelieka riebus, ko nepasakysi, pvz., apie augalinius aliejus ar sviestus. Lajuje yra riebaluose tirpių vitaminų A, D, E ir K, taip pat B12. Būtent šis vitaminų derinys yra tik gyvūninės kilmės produktuose. Nė viename augaliniame produkte nėra to paties vitaminų derinio, o šie vitaminai yra ypač naudingi odai. Todėl gaminant kremus iš augalinių aliejų yra dedamas vitaminas A,E ir pan. Dėl lajui būdingų antibakterinių ir antimikrobinių savybių jis yra tinkamas tiems, kurie susiduria su odos problemomis, pvz. acne.

kosmetik

Žole maitintų galvijų lajaus sudėtyje yra daug mineralinių medžiagų, o tai yra svarbu odos sveikatai. Be to išskirtinai tik žole maitintų galvijų taukuose yra konjuguotos linolo rūgšties (CLA). Ši rūgštis veikia prieš senėjimą, kremai su žole maitintų galvijų lajumi, turi teisę puoštis „anti-aging“ pavadinimu.

Omega 9 riebalų rūgštis, dar vadinama oleino rūgštimi, taip pat yra žole šertų galvijų lajuje, ši rūgštis padeda kitoms maistinėms medžiagoms giliai įsiskverbti į odą, kad oda galėtų naudoti visas maistines medžiagas. Taip pat lajuje yra palmitino rūgšties, kuri pagerina odos barjerinę funkciją. Jame taip pat yra stearino rūgšties, kuri padeda atstatyti pažeistą odą. Stearino rūgštis taip pat padeda pagerinti odos stangrumą. Būtent stearino rūgštis lajui suteikia tokį švelnų pojūtį, oda tampa elastinga ir minkšta. Omega 7 riebalų rūgštys yra viena iš pagrindinių mūsų odos statybinių elementų, be to, ji padeda odai atrodyti jaunatviškesnei ir sveikesnei.

Ir nereikia jokių egzotikų, neaišku iš kur, ir kokiu būdų augitnų ir išgautų aliejų. Nes mes turime savo kraštui tinkamą produktą kosmetikai. Aš manau, kad jeigu maistas vietinis mum yra labiausiai tinkamas, tai ir kosmetikos ingridientai taip pat mum labiausiai tinkami vietiniai. Ir jei jojobos ir sviestamedžiai mūsuose neauga, tai jų ir nereikia.

Kitas nuostabus riebalas kosmetikai ir valgymui – taukai. Aš žinau, kad mano prosenelė naudodavo taukus veidui tepti. Tačiau ne nuodingų taukų rasti dabar sunku, nes dauguma kiaulių auginamos konvenciškai, šeriamos soja ir kukurūzais, kurie tiesiog gadina riebalą. Kaip ir galvijų taip ir kiaulių mityba turi būti tinkama tam, kad riebalas būtų sveikas ir naudingas.

Ir grįžtant prie valgomos kosmetikos – didžioji dalis augalinių aliejų yra nevalgomi, tai tokių ir kosmetikoj nereikia. Kadangi puslapis dar naujas, tai nespėjau parašyti visko, kodėl augaliniai aliejai yra nevalgomi. Bet būtinai tą padarysiu. Dabar kviečiu perskaityti, tai, ką apie augalinius aliejus jau esu parašiusi.