Imuniteto stiprinimas gyvenant kaime

Imunitetas yra tas „organas“, kuris leidžia mum išgyventi, nelikus imunitetui, aplink mus ir mumyse esančių nesuskaičiuojama galybė bakterijų, virusų, parazitų staigiai mus sunaikintų. Tai imunitetas dirba nuolatos kovodamas su tuo, kas mus gali pražūdyti. Imuniteto stiprinimas, tokia kaip frazė iš esmės yra reklaminis triukas, imuniteto nepastiprinsi. Tiesa būtina sveikai maitintis, tinkama ir subalansuota dieta, kurioje ypač turi netrūkti riebalų, vitaminų, mineralų ir pan.  yra ypač svarbu tinkamam imuniteto darbui, bet imunitetas, kaip ir žmogus, stiprėja treniruodamasis.

O treniravimąsis prasideda iškart mum gimus. Visos vaikiškos ligos vėjaraupiai, tridienė karštinė, kiaulytė, raudoniukė, skarlatina, tymai yra imuninės sistemos treniravimas ir gamtos atranka, kuomet turi išlikti tik sveikiausi ir stipriausi, kad ir kaip tai žiauriai beskambėtų. Tiesa, imunitetas labai stipriai treniruojamas, kai maži vaikai pradeda viską kišti į burną – tuomet imunitetas dirba viršvalandžius.

Tai mamytėm, kurios nori pastiprinti vaikų imunitetą – žinokit, kad vaikai yra švarūs arba laimingi (sveiki). Vaikai turi eiti, pažinti, čiupinėti, ragauti – nes ne tik vaikas, bet ir jo jaunas imunitetas yra žingeidus. Kuo daugiau iššūkių gauna imunitetas, tuo efektyviau saugo organizmą.

Švara ir imunitetas

Per milijonus metų imunitetas taip išsivystė, kad nuolatos daug ir intensyviai dirbtų, o kai vaikai nuo gimimo talpinami į sterilius vystyklus, jiems paaugus paskui juos lakstoma su servetėlėm ir jų rankytės pastoviai valomos vos tik paėmus, kokį purviną daiktą – imuninė sistema neturi ką daryti, ji nėra treniruojama.

Imunitet

Autoimuninės ligos ir neištreniruotas imunitetas

Kai imunitetas negauna pakankamos apkrovos, susipažinimo su aplinka. Jis pradeda per aktyviai veikti – formuojasi alergijos ir autoimuninės ligos. Pagal alergijos ir klinikinės imunologijos mokslinius tyrimus, odos alergijos išsivysčiusiuose šalyse per pastaruosius tris dešimtmečius padvigubėjo kai kur net patrigubėjo.Pagal Pasaulio alergijos organizacijos ataskaitą iki 2011 m. vienas iš keturių vaikų Europoje turėjo alergiją, o šis skaičius ir toliau didėja.

Tikrasis imuniteto stiprinimas

Leiskim vaikam būti vaikais ir jie ras būdų kaip pastiprinti savo imunitetą. O suaugusieji gali eiti ravėti daržų, aišku be pirštinių, nes dirvožemio bakterijos ir mikrobai labai neblogai įdarbina imunitetą. O savame darže užaugintą daržovę galima kartais suvalgyti ir neplautą.

#murzinivaikai

#gyvenimaskaime

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20004783

https://www.karger.com/Article/Abstract/489523